• Don't Look Up

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Serenity

    ★½

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Swiped

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Outlaw King

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Tag

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Jesus Christ Superstar Live in Concert

  • Ready Player One

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S

    ½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • The Post

    ★★★