Sort by

savannah has logged 29 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bring It On Again

Bring It On Again

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Bring It On: Worldwide #Cheersmack

Bring It On: Worldwide #Cheersmack

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bring It On: Fight to the Finish

Bring It On: Fight to the Finish

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On: In It to Win It

Bring It On: In It to Win It

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bratz: Fashion Pixiez

Bratz: Fashion Pixiez

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Barbie as the Island Princess

Barbie as the Island Princess

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbie: A Fashion Fairytale

Barbie: A Fashion Fairytale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry