linchan has logged 179 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The American Meme

The American Meme

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Why Are We Creative?: The Centipede's Dilemma

Why Are We Creative?: The Centipede's Dilemma

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Colette

Colette

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Sabrina the Teenage Witch

Sabrina the Teenage Witch

1996
×
Read the review Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

Seven Stages to Achieve Eternal Bliss

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Seagull

The Seagull

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monogamish

Monogamish

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry