linchan has logged 23 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Generation

My Generation

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
Edit this entry  
24
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rent

Rent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Waterboys

Waterboys

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry