Sort by
  • Doctor Who: The Giggle

  • Doctor Who: Wild Blue Yonder

  • Doctor Who: The Star Beast

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • The Exorcist: Believer

    ★½

  • Poison

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★★

  • War Is Over!

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • The Killer

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★½

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Wild Summon

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • 65

    ★★½

  • BlackBerry

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Passages

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★½

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★

  • Ninety-Five Senses

  • Prey

    ★★★½

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Pachyderm

  • The Flying Sailor

    ★★★½