• Night Ride

    Night Ride

    yikes!!! uh ion wanna watch hate crimes!

  • Scarface

    Scarface

    ★★★½

    man what is this movie

  • The Rocky Horror Picture Show

    The Rocky Horror Picture Show

    ★★★½

    wow

  • EO

    EO

    ★★★★

    i will be fighting for Eo to win every oscar

  • The Big Lebowski

    The Big Lebowski

    ★★★★★

    goddamnit Roger deakins be bad at cinematography challenge (impossible)

  • Taxi Driver

    Taxi Driver

    spacious 3rd floor studio w tons of character, natural light, plenty of storage, gas stovetops, and plenty of room to finally get in shape. Too much sitting has ruined my body. Too much abuse has gone on for too long. From now on there will be 50 pushups each morning, 50 pullups. There will be no more pills, no more bad food, no more destroyers of my body. From now on will be total organization. Every muscle must be tight.


    $3500/month

  • Mulholland Drive

    Mulholland Drive

    ★★★★★

    not that difficult to get

  • Mean Streets

    Mean Streets

    ★★★½

    thank u john Cassavetes for telling marty boxcar bertha was a piece of shit

  • My Year of Dicks

    My Year of Dicks

    ★★★★

    i’ve seen it im cultured Pam.

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★½

    Ostriches be like that low key

  • Ice Merchants

    Ice Merchants

    ★★★★

    this was basically my house growing up. i don’t mean the household i mean the physical house. that was basically what living in Sooke is like.

  • The Flying Sailor

    The Flying Sailor

    ★★★½

    did not know this happened