Sort by
  • A Haunting in Venice

  • The Last Voyage of the Demeter

  • The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of the Baboon Heart

    ★★★★★

  • Oppenheimer

  • Barbie

  • They Cloned Tyrone

  • Asteroid City

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Shin Kamen Rider

  • Scream VI

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • M3GAN

  • Avatar: The Way of Water

  • Falling for Christmas

  • Talk to Me

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

  • Glass Onion

  • The Whale

  • Barbarian

  • Nope

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

  • Men

  • Shin Ultraman

  • The Northman

  • RRR

  • Morbius

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Death on the Nile

  • Scream

  • Nightmare Alley

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • No Time to Die

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • American Murder: The Family Next Door

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • The Knight Before Christmas

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Mister America

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

  • Godzilla: King of the Monsters

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½