• Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Chocolat

    ★★★½

  • After

  • Me Before You

    ★★★½

  • Fifty Shades of Grey

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★½

  • Love, Rosie

    ★★★★★

  • Anna Karenina

    ★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Love Actually

    ★★★★½

  • The Marrying Man

    ½