Sort by

Adam has logged 26 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tristana

Tristana

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Way We Were

The Way We Were

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Love Story

Love Story

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slap Shot

Slap Shot

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Story of Adele H.

The Story of Adele H.

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry