Sort by

Lise has logged 22 entries for films during March 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Character

Character

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Senna

Senna

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Bachelor and the Bobby-Soxer

The Bachelor and the Bobby-Soxer

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
L'Atalante

L'Atalante

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
50/50

50/50

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Edit this entry  
08
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Edit this entry  
08
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sabrina

Sabrina

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fever Pitch

Fever Pitch

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Hitch

Hitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry