• A Separation

    ★★★★

  • Tuba Atlantic

    ★★★★

  • Rampart

    ★★★

  • The Kid with a Bike

    ★★★

  • The Artist

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★★

  • Attack the Block

    ★★★½

  • The Bothersome Man

    ★★★½

  • Fish Tank

    ★★★★½

  • Get Low

    ★★

  • Rango

    ★★

  • Das Boot

    ★★★★★

  • The American Astronaut

    ★★★★

  • The City of Lost Children

    ★★★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★★

  • The White Ribbon

    ★★★★½

  • Contagion

    ★★½

  • She's the One

    ★★