Lise has rated 476 films ★★★ .

  • Cat People

    ★★★

  • The New Corporation: The Unfortunately Necessary Sequel

    ★★★

  • Games People Play

    ★★★

  • Beans

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★

  • The Dinner Game

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Biggest Little Farm

    ★★★

  • Things to Come

    ★★★

  • Don't Look Now

    ★★★

  • The Together Project

    ★★★

  • Suleiman Mountain

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Lifeboat

    ★★★

  • Last Train from Gun Hill

    ★★★

  • Animal Behaviour

    ★★★