• Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Knives Out

    ★★★½

  • Ne Zha

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • The Imitation Game

    ★★½

  • Divergent

    ½

  • Man of Steel

    ★★

  • Yeh Jawaani Hai Deewani

    ★★★

  • Pizza

    ★★½

  • Hotarubi no Mori e

    ★★★★

  • Lemonade Mouth

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • 3 Idiots

    ★★★★★

  • 2012

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Chandramukhi

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Shrek 2

    ★★★★

  • Treasure Planet

    ★★★½

  • A Beautiful Mind

    ★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★½

  • Lagaan: Once Upon a Time in India

    ★★★★

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★★★½

  • The Hunchback of Notre Dame

    ★★★★

  • Whisper of the Heart

    ★★★★★