RSS feed for Brooks
  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • When They See Us

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Wine Country

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★

  • Us

  • Booksmart

  • Alita: Battle Angel

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • Honey Boy

  • The Farewell

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Burn the Stage: The Movie

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

  • Bad Times at the El Royale

  • Halloween

  • The Sisters Brothers

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • The Favourite

  • First Man

  • A Simple Favor

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Slender Man

  • Christopher Robin

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Sharp Objects

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Burning

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½