Sort by

robert pattinson has logged 323 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Overboard

Overboard

2018
×
★½
Edit this entry  
29
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
Edit this entry  
25
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
Edit this entry  
24
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read prior review Edit this entry  
21
Battle

Battle

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Private Life

Private Life

2018
×
Edit this entry  
19
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
18
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
Edit this entry  
07
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Edit this entry  
05
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Room in Rome

Room in Rome

2010
×
Edit this entry  
28
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
11
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★
Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry