Sort by

robert pattinson has logged 33 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
American Animals

American Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
The Heiresses

The Heiresses

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
16
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
Edit this entry  
16
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
14
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★
Edit this entry  
01
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry