• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Miss Americana

  • The Heist of the Century

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★½