• A Christmas Tree Grows in Colorado

    ★½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★

  • A Timeless Christmas

    ★★

  • Holidate

  • The Haunting of Bly Manor

  • We Are Who We Are

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Arkansas

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

  • Normal People

  • Disclosure

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Seberg

    ★★★

  • Falling Inn Love

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Fosse/Verdon

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Native Son

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Life-Size 2: A Christmas Eve

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Christmas at the Palace

  • Reunited at Christmas

    ½

  • It's Christmas, Eve

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Vita & Virginia

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Cam

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

  • Fahrenheit 451

    ★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Bao

  • Duck Butter

    ★★★½

  • Dominion

  • Support the Girls

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

  • Mary Magdalene

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Fred Armisen: Standup for Drummers

  • Tully

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★