livdaws has logged 11 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Tanner Hall

Tanner Hall

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
Trash

Trash

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
With Every Heartbeat

With Every Heartbeat

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Angels of the Universe

Angels of the Universe

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1988
×
★★★½
Edit this entry