RSS feed for Phil

Phil has logged 23 entries for family films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cry Wilderness

Cry Wilderness

1987
×
Edit this entry  
25
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Home

Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★
Edit this entry  
31
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Monster in Paris

A Monster in Paris

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Zookeeper

Zookeeper

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry