RSS feed for Phil

Phil has logged 65 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
The Vault

The Vault

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Spy

Spy

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Get Me Roger Stone

Get Me Roger Stone

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
GLOW: The Story of the Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Story of the Gorgeous Ladies of Wrestling

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Your Highness

Your Highness

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★★
Edit this entry  
28
Hancock

Hancock

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
My Super Ex-Girlfriend

My Super Ex-Girlfriend

2006
×
★★★
Edit this entry  
25
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Home

Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Trolls

Trolls

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
The Rezort

The Rezort

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
Necessary Evil: Super-Villains of DC Comics

Necessary Evil: Super-Villains of DC Comics

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★
Edit this entry