RSS feed for Phil

Phil has logged 26 entries for films rated ★★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry