Sort by

Taylor has logged 204 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Keep

The Keep

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read prior review Edit this entry  
28
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
Read the review Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Adam

Black Adam

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
Read the review Edit this entry  
01
The Killing

The Killing

1956
×
Edit this entry  
31
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Theatre Live: Frankenstein

National Theatre Live: Frankenstein

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Sesame Street: The Adventures of Elmo in Grouchland

Sesame Street: The Adventures of Elmo in Grouchland

1999
×
Edit this entry  
14
Too Dead to Die

Too Dead to Die

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
America's Most Haunted

America's Most Haunted

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry