Sort by

Taylor has logged 17 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
Edit this entry  
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encino Man

Encino Man

1992
×
Read the review Edit this entry  
24
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Darkman

Darkman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Miss Minoes

Miss Minoes

2001
×
Read the review Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
Read prior review Edit this entry