• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Fallout

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Flee

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½