• Halloween Kills

  • Baby Oopsie

  • Gunpowder Milkshake

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

  • TINA

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

  • Ava

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • A Ghost Waits

  • Shirley

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Like a Boss

  • The Grudge

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Someone Great

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★★

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Vita & Virginia

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Peppermint

  • Vox Lux

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ½

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Lez Bomb

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Unicorn Store

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

  • Okja

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • The Zookeeper's Wife

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Get Out

  • Casting JonBenet

    ★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Miss Sloane

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: San Junipero

  • Bridget Jones's Baby