• Turning Red

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Back to the Outback

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Lead Me Home

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • On My Mind

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bestia

    ★★★

  • The Queen of Basketball

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Audible

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Us Again

    ★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Flowing Home

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Affairs of the Art

    ★★★

  • When We Were Bullies

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★