Sort by

𝔬𝔩𝖎𝔳𝖎𝔞 has logged 26 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read other review Edit this entry  
23
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Their First Mistake

Their First Mistake

1932
×
Edit this entry  
18
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nowhere Boy

Nowhere Boy

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
05
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rebecca

Rebecca

1940
×
Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
02
Modern Times

Modern Times

1936
×
Edit this entry