𝔬𝔩𝖎𝔳𝖎𝔞 has logged 23 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paisan

Paisan

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★
Read the review Edit this entry