𝔬𝔩𝖎𝔳𝖎𝔞 has logged 30 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scenes from My Life

Scenes from My Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Time: The Kalief Browder Story

Time: The Kalief Browder Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry