Sort by

elizabeth has logged 20 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't

Don't

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
RBG

RBG

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fed Up

Fed Up

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
Edit this entry  
11
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry