Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Flatland: The Film

Flatland: The Film

2007
×
★½
Edit this entry  
07
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Abuela Grillo

Abuela Grillo

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Even the Rain

Even the Rain

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppets' Wizard of Oz

The Muppets' Wizard of Oz

2005
×
★★½
Edit this entry  
14
The Colors of the Mountain

The Colors of the Mountain

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
Path to War

Path to War

2002
×
★★½
Edit this entry  
12
Negativland: Our Favorite Things

Negativland: Our Favorite Things

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Negativland: No Other Possibility

Negativland: No Other Possibility

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Visual Mafia

Visual Mafia

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kids

Kids

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Edit this entry  
08
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★★
Edit this entry  
01
Parental Guidance

Parental Guidance

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mondo Trasho

Mondo Trasho

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Magic World of Ania

Magic World of Ania

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Othello

Othello

1995
×
★★★
Edit this entry  
19
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
BIONICLE: Mask of Light

BIONICLE: Mask of Light

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Watch The K Foundation Burn a Million Quid

Watch The K Foundation Burn a Million Quid

1995
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Rites Of Mu

The Rites Of Mu

×
★★½
Edit this entry  
31
The KLF: Stadium House

The KLF: Stadium House

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
The KLF: The White Room

The KLF: The White Room

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
The KLF: Waiting

The KLF: Waiting

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Electroma

Electroma

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
OPAL

OPAL

2020
×
Edit this entry  
04
Battlefield Earth

Battlefield Earth

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
03
La Rabbia Di Pasolini

La Rabbia Di Pasolini

2008
×
★★½
Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
his love.

his love.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Selma

Selma

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
Boogaloo and Graham

Boogaloo and Graham

2014
×
★★
Edit this entry  
02
Caché

Caché

2005
×
Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry