• Negativland: No Other Possibility

    ★★★½

  • Visual Mafia

    ★★★½

  • Kids

    ★★★★

  • A Trip to the Moon

    ★★★

  • The Motorcycle Diaries

    ★★★½

  • The Time Machine

    ★★★

  • Multiple Maniacs

    ★★★★

  • Memento

    ★★★½

  • Mondo Trasho

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Magic World of Ania

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

    ★★★★

  • Macie’s Dilemma

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★