• The Wizard of Oz

    ★★★★★

  • Stand by Me

    ★★★★

  • Rocky IV

    ★★

  • Moana

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • The Rider

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Mary Poppins

    ★★★★