• Incredibles 2

    ★★★½

  • Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Mary Poppins

    ★★★★

  • The Simpsons Movie

    ★★★

  • The Muppet Movie

    ★★★★½

  • Muppets Most Wanted

    ★★½

  • Who Framed Roger Rabbit

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★½

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Back to the Future

    ★★★★½

  • Rear Window

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • X-Men Origins: Wolverine

  • X-Men: The Last Stand

    ★★

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★★