• Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★½

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★½

  • Rashomon

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★½

  • Malcolm X

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★½

  • Falsettos

    ★★★★½