• Macie’s Dilemma

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Cool Cat Saves the Kids

    ★★★★★

  • The Wizard of Oz

    ★★★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Citizen Kane

    ★★★★★

  • Monty Python and the Holy Grail

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★