Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Purple Hearts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • Hamilton

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • After

  • One Red Nose Day and a Wedding

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Hamlet

  • A Quiet Place

    ★★★½