Sort by
  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★★★

  • The Kingmaker

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Gantz:O

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Terrifier

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★

  • Creep

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Green Inferno

    ★★★★

  • V/H/S/2

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Dredd

    ★★★★★

  • Excision

    ★★★

  • V/H/S

    ★★★★

  • Devil

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Angry Man

    ★★★★★

  • Whip It

    ★★★★★

  • Coraline

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Martyrs

    ★★★★★

  • The Ruins

    ★★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★

  • Planet Terror

    ★★★★★

  • Paprika

    ★★★★★

  • Penelope

    ★★★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Stepford Wives

    ★★★

  • Party Monster

    ★★★★½

  • Chicago

    ★★★★★

  • May

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • The Devil's Backbone

    ★★★★★

  • Audition

    ★★★★★

  • Buffalo '66

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • Hercules

    ★★★★★