Sort by
  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Rhubarb

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Harriet

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls