ller has logged 45 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
Edit this entry  
29
American Animals

American Animals

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Tully

Tully

2018
×
Edit this entry  
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You're Next

You're Next

2011
×
Edit this entry  
15
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
It Follows

It Follows

2014
×
Edit this entry  
21
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moonlight

Moonlight

2016
×
Edit this entry  
30
Wind River

Wind River

2017
×
Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
Edit this entry  
13
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
Edit this entry  
12
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Edit this entry  
10
The Endless

The Endless

2017
×
Edit this entry  
06
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dope

Dope

2015
×
Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
Edit this entry  
27
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Edit this entry  
23
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Edit this entry  
13
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry