Sort by

ller has logged 127 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Oldboy

Oldboy

2003
×
Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Edit this entry  
24
The King

The King

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return to Christmas Creek

Return to Christmas Creek

2018
×
Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
Edit this entry  
06
This Is the End

This Is the End

2013
×
Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Read other review Edit this entry  
27
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
Edit this entry  
23
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry