Sort by

ller has logged 100 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
Edit this entry  
15
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Edit this entry  
09
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
Edit this entry  
07
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
Edit this entry  
28
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Men

Men

2022
×
Edit this entry  
02
The Birds

The Birds

1963
×
Edit this entry  
01
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
Edit this entry  
17
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
Edit this entry  
23
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Charli XCX: Alone Together

Charli XCX: Alone Together

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Prey

Prey

2022
×
Edit this entry  
09
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Northman

The Northman

2022
×
Edit this entry  
06
Watcher

Watcher

2022
×
Edit this entry  
05
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fresh

Fresh

2022
×
Edit this entry  
30
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
29
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
Edit this entry  
12
Crash

Crash

1996
×
Edit this entry  
29
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
Edit this entry  
25
Closer

Closer

2004
×
Edit this entry  
23
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Edit this entry