• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Good Omens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Operation Finale

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Tag

    ★★★★

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Game Over, Man!

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★½

  • Duck Duck Goose

  • Love, Simon

    ★★

  • When We First Met

    ★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • The Long Dumb Road

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • American Animals

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • Falsettos

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Power Rangers

    ★★

  • Infinity Baby

    ★★★