Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Young Blood Chronicles

The Young Blood Chronicles

2014
×
Read prior review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How Not to Make a Movie

How Not to Make a Movie

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Gorilla Interrupted

Gorilla Interrupted

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Feeding Frenzy

Feeding Frenzy

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
How Not to Make a Movie

How Not to Make a Movie

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Gorilla Interrupted

Gorilla Interrupted

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hansel and Gretel Get Baked

Hansel and Gretel Get Baked

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Feeding Frenzy

Feeding Frenzy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How Not to Make a Movie

How Not to Make a Movie

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Gorilla Interrupted

Gorilla Interrupted

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gorilla Interrupted

Gorilla Interrupted

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
21
How Not to Make a Movie

How Not to Make a Movie

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gorilla Interrupted

Gorilla Interrupted

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
How Not to Make a Movie

How Not to Make a Movie

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Gorilla Interrupted

Gorilla Interrupted

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry