jared has logged 117 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Curmudgeons

Curmudgeons

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Young Blood Chronicles

The Young Blood Chronicles

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Mystery Science Theater 3000: The Movie

Mystery Science Theater 3000: The Movie

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Top Gear: Vietnam Special

Top Gear: Vietnam Special

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Monster High: Why Do Ghouls Fall in Love?

Monster High: Why Do Ghouls Fall in Love?

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Dangerous Lives of Altar Boys

The Dangerous Lives of Altar Boys

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Infinity Baby

Infinity Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ed, Edd n Eddy's Big Picture Show

Ed, Edd n Eddy's Big Picture Show

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stigmata

Stigmata

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Punk's Dead: SLC Punk 2

Punk's Dead: SLC Punk 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★
Edit this entry  
04
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
04
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry