jared has logged 11 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

My Chemical Romance: Life on the Murder Scene

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
My Chemical Romance - ¡Venganza!

My Chemical Romance - ¡Venganza!

2009
×
★★★★★
Edit this entry