Sort by

LluisSimonR has logged 164 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
August Rush

August Rush

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunger

Hunger

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
Weiner

Weiner

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Edit this entry  
02
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Confessions

Confessions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Survival Family

Survival Family

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
George Harrison: Living in the Material World

George Harrison: Living in the Material World

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Edit this entry