• Suspiria

    ★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Tumbbad

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Ash Is Purest White

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Border

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Champions

    ★★★★

  • Ghostland

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Heavy Trip

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Sant Martí

    ★★★★

  • Mute

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Utøya: July 22

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • 1987: When the Day Comes

    ★★★★

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Forgotten

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Cargo

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★