• The Harder They Fall

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • Dune

    ★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Count Me In

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Vivo

    ★★

  • Jolt

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Val

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Good on Paper

    ★★★

  • Settlers

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Awake

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Out Of Time

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Bad Trip

    ★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Bliss

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • There Is No

    ★★★★

  • Breaking News in Yuba County

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★½

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Locked Down

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

  • Fatale

    ★★★

  • The Last Blockbuster

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★★★

  • The Stand In

  • Audrey

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Wheels of Fortune

    ½

  • The Monster at the End of This Story

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★

  • Run

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★½

  • 2067

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★